Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku

Deklaracja dostępności serwisu Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do serwisu internetowego Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku.

Data publikacji strony internetowej: 2021-10-05

Data ostatniej dużej aktualizacji: 2022-03-01

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Informacja o treściach niedostępnych:

Skany dokumentów bez altenatywy tekstowej.

Wyłączenia:

Skany dokumentów bez altenatywy tekstowej.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

Oświadczenie sporządzono dnia 2023-03-15. Deklaracja została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia 2024-02-06.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Jarosław Nadachewicz, adres poczty elektronicznej jaroslaw.nadachewicz@sp50.bialystok.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 693250668. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Skargi i odwołania

Nazwa organu odwoławczego:

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku

Adres organu odwoławczego:

Kazimierza Pułaskiego 96,
15-338 Białystok

Adres e-mail organu odwoławczego: sp50@um.bialystok.pl

Telefon organu odwoławczego: 85 74 89 041

Dostępność architektoniczna

  1. Do budynku szkoły prowadzi główne wejście. Jest ono ogólnodostępne w godzinach pracy szkoły. Wejście jest zadaszone i wykonane z kilku stopni. Po prawej stronie od wejścia znajduje się podjazd dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Osoby udzielające informacje znajdują się w podpiwniczeniu szkoły. Osoby niepełnosprawne ruchowo mają dostosowany dzwonek do drzwi na poziomie 0. Ponadto w szkole jest jeszcze 12 wejść. Pierwsze z nich znajduje się na poziomie -1 z podpiwniczenia na teren podwórka prowadzą schody. Następne wyjście znajduje się na poziomie 0 gdzie są schody oraz dostępny podjazd osobom niepełno sprawnym. Kolejne 5 wejść znajduje się na bloku sportowym z ograniczeniami w postaci schodów. Jedno wejście na bloku sportowym przystosowane jest do osób z niepełnosprawnością ruchową. Jedno wyjście znajduje się na parterze z klatki schodowej z ograniczeniami schodowymi. W stołówce i kuchni znajdują się 4 wyjścia. Wszystkie te wyjścia służą jako wyjścia ewakuacyjne.
  2. W budynku trzykondygnacyjnym z podpiwniczeniem znajduje się winda umożliwiająca dotarcie do wszystkich pomieszczeń w szkole.
  3. Drogi ewakuacyjne w budynku są oznakowane.
  4. Do szkoły może wejść osoba z psem asystującym i psem przewodnikiem.
  5. W szkole nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.
  6. W szkole nie ma pętli indukcyjnych, brak również audiodeskrypcji.

Aplikacje mobilne

Szkoła nie posiada aplikacji mobilnych.

Udogodnienia

Informacje przydatne dla osób ze specjalnymi potrzebami o zastosowanych ułatwieniach:

  1. Przełączniki rozmiaru tekstu, kontrastach itp. znajdują sie w prawym górnym rogu strony.

Koordynatorzy dostępności

Centrum Usług Informatycznych
w Białymstoku

Inne informacje i oświadczenia

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie. Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Powrót na początek strony